Foaf.sk – sociálna sieť firiem

Foaf.sk je sociálna sieť firiem v Slovenskej republike. Ide o internetový projekt, ktorý využíva údaje z obchodného registra SR, daňového úradu SR, sociálnej poisťovne a ďalších databáz pričom pomocou grafových algoritmov hľadá a zobrazuje hlbšie prepojenia medzi ľuďmi a firmami na Slovensku.

Vďaka foaf.sk môže ktokoľvek jednoducho prehľadávať sociálnu sieť slovenských podnikateľov a
objavovať vzťahy medzi nimi. A naozaj je čo objavovať…

foaf.sk socialna siet firiem

Napr. si zoberme takú firmu Setech Telematics s.r.o. Je to slovenská spoločnosť, ktorá sa zaoberá telematikov – slovo vzniklo spojením dvojice telekomunikácie a informatika. Aktuálny prehľad na stránke prezradí kontaktné údaje na firmu ako aj na jednotlivých majiteľov, vlastníkov, konateľov atď. Naviac zistíte ich prepojenia na iné firmy a spoločnosti.

Historický prehľad dokáže odhaliť dôležité udalosti vo firme a pôsobenie jej členov.

Vizuálizácia informácii je síce pekná hračka, ale beží na Microsoft Silverlight. Je to technológia, ktorá je už od narodenia predurčená k problémovosti a aj najnovší Google Chrome ma pri osobách ako Ján Slota či Ernest Valko problém so spracovaním, ktorý vedie k pádu prehliadača.

Záznam obchodného registra odhalí zoznam činnosti spoločnosti.

Dovolím si tvrdiť foaf.sk je v správnych rukách brutálny nástroj na získavanie informácii (podobne ako Facebook). Pár dôležitých otázok je zodpovedaných vo F.A.Q. Na stránke sa dokážete dozvedieť informácie ako sú napr. daňové nedoplatky, dlžoby a dlžníkov,  … ale i detaily ako napr. počet registrovaných domén, …

Údaje sú čerpané z:

 • Obchodný register Slovenskej republiky
 • Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky
 • Sociálna poisťovňa
 • Všeobecná zdravotná poisťovňa
 • Úrad pre verejné obstarávanie
 • Register slovenských domén SK-NIC

Kľúčové slová – daňové nedoplatky, dlžník, konateľ, kontaktné údaje, majiteľ firmy, obchodný register, socialna poistovňa, úrad pre verejné obstarávanie, verejné obstarávanie, vizualizácia,

3 thoughts on “Foaf.sk – sociálna sieť firiem

 1. Ked chces objavovat vztahy medzi podnikatelmi, tak pozri na Vizualny obchodny register (vorsr.sk). Urcite pouzitelnejsie ako foaf…

 2. Dobrý deň,
  hľadám slovenskú investičnú poisťovňu a.s.(QBE,a.s.), ktorej klientom bol môj manžel PaedDr. Jozef Tóth, ktorý , bohužiaľ, zomrel 1.8.2019 S touto spoločnosťou mal uzatvorenú poistnú zmluvu. Poraďte mi, prosím, na koho sa mám obrátiť.
  S pozdravom jeho manželka
  Mgr. Anna Tóthová

  1. Dobry den p. Tóthová.

   Aktivity SIP prešli pod QBE a.s. už v roku 1999. QBE sa v roku 2016 premenoval na Colonnade Insurance S.A. Odporučil by som Vám vydať sa touto cestou. Colonnade Insurance S.A ma pobočku na Moldavskej cesta v Bratislave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.